AKTUALNOŚCI O NAS PROJEKTY LUDZIE STATUT PARTNERZY E-MAIL


Znamy już wyniki naboru na kurs Przedszkole Filmowe w Szkole Wajdy, który poprowadzi Zespół Filmowy Paladino. Szczegóły na ę-blogu


Dziękujemy wszystkim za nadesłane zgłoszenia. Wyniki pierwszego etapu rekrutacji zostały już ogłoszone.

Telefonicznie skontaktowaliśmy się z osobami zaproszonymi do drugiego etapu rekrutacji. Rozmowy kwalifikacyjne zaplanowane są na 18-19 kwietnia w Warszawie (w godz. 11-20, siedziba Szkoły Wajdy ul. Chełmska 21) oraz 20 kwietnia (siedziba ę, od godziny 17.00, ul. Mokotowska 55/50).

O ostatecznym zakwalifikowaniu do udziału w kursie powiadomimy 22 kwietnia.

Pierwsza sesja odbędzie się w dniach 25-26 kwietnia, a kolejna (wyjazdowa) podczas weekendu majowego (30.04-03.05).

Z powodu ogromnego zainteresowania projektem nie mamy możliwości spotkać się z każdym z Was w tym roku. Zapraszamy na naszą stronę i mamy nadzieję, że do zobaczenia za rok! Nadesłane prace można odebrać przez 14 najbliższych dni roboczych w siedzibie ę (ul. Mokotowska 55/50) w godzinach 10-16.30

W razie jakichkolwiek wątpliwości prosimy o kontakt: Paulina Capała 0 600 27 44 25, paulina.capala@e.org.pl



Ankieta

PRZEDSZKOLE FILMOWE
w Mistrzowskiej Szkole Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy

1. Opisz swoje zainteresowania i pasje (niekoniecznie filmowe). Napisz jakich masz ulubionych reżyserów, filmy, autorów książek, jakiej słuchasz muzyki, co lubisz robić w wolnym czasie.
2. Czy masz już jakieś doświadczenia związane z pracą z filmem? Opisz je krótko [prace filmowe, fotografie i inne można przesłać też na adres TITę z dopiskiem PRZEDSZKOLE FILMOWE
3. Dlaczego chcesz wziąć udział w warsztatach w ramach Przedszkola Filmowego? Czego oczekujesz od warsztatów?
4. Napisz czy masz jakiś pomysł na film dokumentalny lub etiudę fabularną? W trakcie warsztatów powstanie filmowy portret Warszawy – może masz jakiś pomysł na bohatera lub miejsce, które mogłoby znaleźć się w takim filmie?

Do ankiety dołącz swoje CV i zdjęcie.

Wypełnioną ankietę i CV wraz ze zdjęciem prześlij jak najszybciej na adres mail przedszkole@wajdaschool.pl (ostateczny termin to 15 kwietnia 2009 roku!).

Dodatkowe materiały – filmy, fotografie itp. na adres:

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych "ę"
ul. Mokotowska 55, domofon 50
00-542 Warszawa

W razie pytań prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny.

Projekt PRZEDSZKOLE FILMOWE realizowany jest dzięki wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

 


UWAGA: koszt kursu wynosi 1500 zł.


patroni medialni
   

przedszkolacy o przedszkolu
Okres przedszkola filmowego był dla mnie niezwykły. Podczas roku wytężonej pracy dowiedziałem się wiele  bardzo interesujących rzeczy. Każda sesja, czy wyjazd miał swój efekt merytoryczny. Nie było one jednak uciążliwymi lekcjami, lecz spotkaniami na które przychodziłem z przyjemnością. Przez nim zacząłem inaczej patrzeć na ludzi zacząłem widzieć w nich coś więcej, czasem zastanawiam się, czy może to nie jest bohater filmowy. Jestem wdzięczny, że mogłem uczestniczyć w tym kursie. Była to wielka przygoda, której nigdy nie zapomnę.
 
Paweł, VI edycja, uczeń II S.L.O. im. Pawła Jasienicy w Warszawie, wolontariusz Towarzystwa "ę"
Przedszkole filmowe to dla mnie pierwszy krok. I apetyt na kolejne.

Dorota, VI edycja, studjuje kulturoznawstwo, animatorka kultury

Wspominam przedszkole jako wspaniałą przygodę, chociaż nie brakowało trudnych momentów, kiedy bez celu, jak mi się wtedy wydawało, snułam się z kamerą po ulicach Warszawy w poszukiwaniu ciekawych scenek z życia miasta albo gdy godzinami, w ciemnej sali, oglądaliśmy nakręcone przez nas materiały, podczas gdy za oknami świeciło słońce i ptaki śpiewały zachęcająco.
Uważam jednak, że w moim przypadku trud się jak najbardziej opłacił. Zostałam zarażona „filmowym bakcylem” i zdaje mi się, że jest to choroba nieuleczalna.

Ula, V edycja,  wspólnie z Zosią zrobiła film o jadłodajni dla wtajemniczonych, chce zdawać na studia operatorskie

Przedszkole Filmowe to miejsce gdzie można naprawdę dużo się nauczyć. Warto jest mieć dobry pomysł i poświęcać na pracę nad nim każdą wolną chwilę. To co zrobisz będzie poddane weryfikacji super grupy Paladino, ale też Mistrzów – czyli pana Andrzeja Wajdy, Marcela Łozińskiego i innych wykładowców związanych ze Szkołą. To mobilizuje. I choć na początku z tych pięknych wizji, które ma się w głowie wychodzą straszliwe, kulawe bohomazy, to warto pracować i się nie poddawać. Dyskutować, zmieniać zdanie i zadawać pytania. To niesamowite uczucie jak wyjdzie ci pierwsze dobre ujęcie albo nawet coś więcej...

Julia, V edycja, dziennikarka

Bardzo dobra lekcja determinacji i pokory. Dobry start dla młodego filmowca i świetna zabawa.

Ludwik, VI edycja, LXIII L.O. im. Lajosa Kossutha, chce zostać montażystą

Przedszkole to… dostęp do żółtego kluczyka w kuchni Szkoły Wajdy. Francuska kiełbasa wieprzowa z paczki Thierry’ego Paladino. Najlepsze sześć godzin oczekiwania na dobre ujęcie. Warto.

Bartosz, V edycja, animator kultury z Nadbałtyckiego Centrum Kultury w Gdańsku

To wspaniałe doświadczenie. Otwiera, uwrażliwia, uczy. Sprawia, że inaczej patrzymy na świat.

Mnie dało wiele... a ile Tobie może dać? :)

 

Agnieszka Sękielewska, VI edycja, zrobiła film o swojej babci

Przedszkole filmowe pozwoliło mi zweryfikować swoje wyobrażenie o pracy reżysera oraz dowiedzieć się co jest niezbędne przy tworzeniu dokumentu. Zachęciło mnie do obserwacji codziennego życia i poszukiwania w nim inspiracji.

Patrycja Wiecha, VI edycja, lubi rysować, zrobiła film o swoim dziadku.

 


 











[powrót na stronę główną // powrót na górę]