O REANIMATORZE // DEBATY // ORGANIZATORZY // WSPARCIE // KONTAKT

 

Artysta wspólnie z naczelnikiem Wydziału Estetyki Przestrzeni Publicznej planujący kulturowe przejęcie kolejnej zapomnianej przestrzeni miejskiej? Deweloper z grupą animatorów kultury wspólnie z dyrektorem stołecznego Biura Polityki Lokalowej zastanawiający się nad możliwością partnerskiego wykorzystania przestrzeni? Dyrektor Biura Kultury wspólnie z organizacjami pozarządowymi planujący priorytety miejskiej polityki kulturalnej? Czy to wszystko możliwe?

Zapraszając do udziału w cyklu spotkań reANIMATOR chcemy z właściwym ideowcom i pozarządowcom zapałem przekonać Was, że wygląd naszego miasta, sposoby realizacji projektów społeczno-kulturowych, czy model finansowania kultury w Warszawie zależy także od nas.

Demokracja, której się wszyscy powoli uczymy to nie wyborcza mrzonka, o której przypominamy sobie raz na 4 lata mobilizowani do pójścia do urny. To model funkcjonowania nowoczesnego świata, w którym jesteśmy prawdziwymi gospodarzami otaczającej nas rzeczywistości.

Jesteśmy przekonani, że polityka kulturalna Warszawy ma szansę na zmianę i rozwój. Jeśli nie będziemy w tych zmianach uczestniczyć, jeśli aktywnie nie włączymy się w tworzenie miejskich procedur - nie będziemy mogli narzekać, że "ktoś" przeszkadza nam animować świat.

Zależy nam na uświadomieniu urzędnikom odpowiedzialnym za kształt miasta, animatorom kultury i dziennikarzom, że Warszawa, jej kultura, są naszym wspólnym dobrem i w naszym interesie jest wspólna praca nad jej przyszłością.

Nie stawajmy po różnych stronach barykady.

Spotkajmy się, by porozmawiać o Warszawie.

Narodził się reANIMATOR.